• info@toshibaservis.co
  • 444 78 56

Zanussi Çamaşır Makinesi Su Boşaltmama Sorunu ve Çözümü

Zanussi Çamaşır Makinesi Su Boşaltmama Sorunu ve Çözümü

Çamaşır makinelerinin en sık rastlanan sorunlarından bir tanesi su boşaltmama durumudur. Bu sorunun belli başlı nedenleri vardır. İsterseniz bunları kısaca tek tek başlıklar altında inceleyelim.

1. İlk olarak alt tarafta bulunan pompa kapağı açılıp içine herhangi bir cisim kaçmış mı kontrol edilmelidir. Eğer herhangi bir cisim yok ise pompanın boşaltma yapması gereken programda çalışıp çalışmadığı en azından bir ses çıkarıp çıkarmadığı kontrol edilmelidir.

2. Üstteki kontrollerde bir soruna rastlanmadığında çamaşır makinesinin program atlayıp atlamadığı kontrol edilmelidir. Boşaltma programına geçildiğinde eğer bu aşama direkt olarak atlanıp tekrar yıkama işlemine devam ediliyorsa çamaşır makinenizin program cihazı veya elektronik kartında arıza olabilir. Bu işlem için kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem yok. Uzman kişilerden destek almanızı makineyi kesinlikle tamir etmeye kalkışmamanızı öneriyoruz.

Yukarıda basit bir şekilde su boşaltmama sorununun nelerden kaynaklı olabileceğini açıklamaya çalıştık. Eğer bu sorunların giderilmesini veya başka bir sorundan kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız teknik servis ekibimizden yardım almanız için yapmanız gereken sadece 444 78 56 numaralı telefonumuzu tuşlamak olacaktır.

About The Author

admin

No Comments

Leave a Reply