• info@toshibaservis.co
  • 444 78 56

Zanussi Bulaşık Makinesi Puslu Çıkartma Çözüm Önerisi

Zanussi Bulaşık Makinesi Puslu Çıkartma Çözüm Önerisi

Bulaşık makineniz özellikle bardaklarınızı puslu (ayran lekesi gibi görünür) çıkarıyorsa, hiç vakit kaybetmeden müdahale edilmesi gerekir. Aksi taktirde evinizde ne kadar bardak varsa sorunu çözmeye çalışırken puslu hale gelebilir.

Puslu çıkarma sorununun çözümü:

1. Parlatıcı gözünü kontrol edin. Aşırı derecede parlatıcı koyduysanız eğer şırınga veya özel vakum makinasıyla fazla olan parlatıcıyı gözün içinden çekmeniz gerekmektedir. Eğer dozajını iyi ayarlayamazsanız bardak ve benzeri eşyalarınızdaki pus olma durumunun yanı sıra çizilme gibi durumlarda eklenecektir.

2. Filtrelerinizin temiz olduğunu kontrol edin. Maalesef bir çok kullanıcı filtreleri temizleme gereği duymuyor. Kullanım sıklığına da bağlı olarak zamanla kirlenen ve tıkanan filtreler artık işlevini göremiyor ve bulaşıklarınız haliyle makineye attığınızdan da pis bir durumda çıkabiliyor.

3. Makine iç haznesinin komple özel bakıma tabi tutulması. Bu seçeneği kullanıcı olarak yapmanız mümkün değil. Bu işlem atölyede cihaz komple açılarak özel ilaçlarla yapılmaktadır. Genel bakım adı verilen bu hizmetten yılda en azından 1 kere yararlanmanız makinenizin ömrünü hatrı sayılır derecede uzatacaktır.

About The Author

admin

No Comments

Leave a Reply